Serhan Çetinsaya, 1990 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra eğitim hayatına İsviçre’de devam etti. Institut auf dem Rosenberg’de eğitimini tamamladıktan sonra Güney Florida’ya gitti. Palm Beach State College’de ilk iki sene eğitim gördükten sonra Florida International Üniversitesi’nde Construction Management and Engineering bölümüne transfer oldu.

2014’te Türkiye’ye geri dönen Çetinsaya, Avrupa Konutları Kale projesinde çalışmaya başladıktan sonra Vadistanbul projesinin başına geçti. Şu an Avrupa Konutları markasıyla Artaş İnşaat’ın tüm inşaat projelerinden sorumlu proje direktörlüğü görevini üstlenen Serhan Çetinsaya, AVM ve perakende sektöründe de tecrübe kazandı.

2016 yılında, hazır ve sanal ofis kiralama imkanı sunan Workland Smart Solutions adı altında yeni bir marka kurdu. Aynı zamanda ailesi ile paralel yürüttüğü turizm faaliyetleri vardır. İstanbul, Bodrum ve Kayseri’de olmak üzere yedi farklı otelde turizm işletmeciliğine devam etmektedir.

Serhan Çetinsaya  ayrıca BJK Yönetim Kurulu’nda  yatırımlar, gayrimenkul işletme ve geliştirmeden  sorumlu asbaşkan olarak görev almaktadır.  Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği GYODER ile Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği AYD  üyesidir.

Evli ve iki çocuk babası olan Serhan Çetinsaya, İngilizce bilmektedir. Geri