10 Temmuz 1953 Balıkesir’de doğdu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1985-1988 yıllarında Hürriyet Ofset Matbaacılık ve Gazetecilik A.Ş.’de muhasebe müdürlüğü görevini yürüttü. 1988 yılında Ağaoğlu Şirketler Grubu’na Mali İşler Koordinatörü olarak katılan Rahvalı, 2020 yılına kadar Ağaoğlu Grubu, Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.’de Genel Müdürlük ve Ağaoğlu Grubu’nun gayrimenkul, enerji ve turizm şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Hasan Rahvalı, üstlendiği görevlerin yanı sıra enerji alanında rüzgâr, güneş gibi yenilenebilir enerji santrallerinin yatırımlarını gerçekleştiren Yelen Gelibolu Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş. ve Bahar Elektrik Üretim San. ve Tic. Ltd. şirketlerinde Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanvekilidir. Tıbbi aromatik bitkilerin üretimini yapan Bayramiç Tarım İşletmeleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanvekili görevini yürütmektedir. Hasan Rahvalı, ayrıca kendisi ve yakınlarına ait gayrimenkulleri değerlendirmek üzere Nilüfer Gayrimenkul Yatırım Fonu’nu kurdu.

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Konutder’in (Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği) Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcılığı’nın yanında, Kentsev’in (Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı) kurucuları arasında yer aldı. Kabataş Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyesidir.

Geri