1974 İstanbul doğumlu olan H. İnanç Kabadayı, orta ve lise öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde, lisans öğrenimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonra profesyonel iş hayatına, sektörün önde gelen kuruluşlarında başarılı ve prestijli projelere imza atarak başlayan H. İnanç Kabadayı, Saha Mühendisliğinden Proje Koordinatörlüğüne kadar farklı unvanlarda görev aldı.

Gayrimenkul geliştirme ve inşaat taahhüt alanlarında faaliyet gösteren Ege Yapı’nın, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren H. İnanç Kabadayı; Batışehir başta olmak üzere Shangri La Bosphorus, Sheraton Samsun Oteli, Kordon İstanbul, Premium Office Beylerbeyi, Maslak Square, Pega Kartal ve İz Tower projelerinin yer aldığı çok sayıda başarılı projeye imza attı.

Gayrimenkul sektöründe başarının sırrının doğru lokasyonda, doğru proje ve doğru fiyat politikasında olduğunu belirten H. İnanç Kabadayı; Cer İstanbul, Kordon İstanbul, The Superior Suites, ÇamlıYaka Konakları, ModernYaka, Ege Yapı Kekliktepe, Beyoğlu, Ataşehir, Çekmeköy, Kasımpaşa, İzmir Bademli ve İzmir Alsancak projeleriyle toplamda 2 milyon m²’lik inşaat alanını yönetmektedir.

Davet edildiği birçok ulusal ve uluslararası konferans, televizyon programı gibi platformlarda düzenli olarak inşaat sektörü hakkındaki görüşlerini paylaşmaktadır. Kişisel bloğunda “Girişimcilik, Şehircilik ve Çevre, İnovasyon, Temiz Su ve Sanitasyon” konularında makaleler paylaşmaktadır. H. İnanç Kabadayı, sektörün önde gelen sivil toplum kuruluşlarında da aktif bir şekilde görev almakta ve girişimcilik alanındaki faaliyetleri ile de ön plana çıkmaktadır.  Geri