Çıdam YÜCEL

Sunucu

5 Şubat 1986’da Bursa’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği’nden mezun olmadan önce, eğitimine bir süre Amerika Birleşik Devletleri’nde, butik bir kolej olan Rockford College’da devam etti. Diksiyon eğitimi ile temelden başladığı eğitimine, hocalarının ve yakın çevresinin de teşvikiyle spikerlik-sunuculuk dersleriyle devam etti. Türkiye’de çok dilde ulusal yayın yapan Kanal6 olarak da bilinen 6News’ta İngilizce muhabirlik yaparak uzun bir süre özel haberler hazırladı. Hem İngilizce hem de Türkçe bültenler sundu.

6News’un ardından Tvem’e geçti.  Sonrasında Star Tv ve Tv360’da çeşitli programlarda editör ve program koordinatörü olarak görev yaptı.

Amerika’nın Los Angeles kentinde yaşayan ve VOA Türkçe Servisi California Muhabiri olarak görev yapan Çıdam Yücel, 2011 yılından bu yana aktif olarak yaptığı kongre, konferans ve toplantılarda Türkçe/İngilizce protokol ve etkinlik sunuculuğu, kurumsal seslendirme çalışmalarına devam ediyor. Aynı zamanda beden dili uzmanı olan Çıdam Yücel, bu konuda kurumsal eğitim vermeyi sürdürüyor.  ⇐Geri