Burak KUTLUĞ

Ağaoğlu Şirketler Grubu
CEO

1979 yılında İstanbul’da doğan Burak Kutluğ, 2001 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2003 yılında iş hayatına başlayan Kutluğ, 12 yıl boyunca Türkiye’nin en büyük altyapı yatırım gruplarından biri olan Akfen Holding’de çalıştı ve iş geliştirme ve yatırımlardan sorumlu direktör olarak görev yaptı. Çok sayıda önemli ve kilometre taşı projenin hayata geçirilmesinde kilit roller üstlendi.

2015 yılında Türkiye’de gayrimenkulün simgesi olan Ağaoğlu Şirketler Grubu’nda İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi sıfatıyla göreve başladı. Kutluğ, grubun inşaat, yenilenebilir enerji, turizm ve yeni teknoloji alanlarındaki yatırımlarının hem Türkiye hem de uluslararası mecralarda yürütülmesinde etkin görevlerde yer aldı.

Kutluğ, kariyeri boyunca altyapı (limanlar, ulaşım, kamu hizmetleri, enerji, sağlık), emlak, turizm, kamu hizmetleri, finansal hizmetler, yeni teknolojiler vb. birçok farklı alanda ve geniş bir coğrafyada görev aldı. Şirket alım ve satım süreçleri, yabancı ortaklıklar, finansmanlar, halka arzlar, yapılandırmalar da dahil olmak üzere birçok önemli faaliyeti yürüttü. 18 senelik kariyerinde üstlendiği işlemlerdeki hacim 12 milyar Amerikan dolarını aştı.

2019 yılında Ağaoğlu Şirketler Grubu’nda CEO’luk görevini üstlenen Burak Kutluğ, grubun çeşitli şirketlerinin yanı sıra GYODER ve DEİK İş Konseyi’nde yönetim kurulu üyeliklerini de yürütmektedir.

Burak Kutluğ, ileri derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

⇐Geri