1950 Yılında İstanbul’da doğan A. Nazmi Durbakayım, Haydarpaşa Lisesi’nden mezun olduktan sonra girdiği İTÜ İnşaat Fakültesi’nden Şubat 1974’de mezun oldu. Aynı yıl sanayi ve konut inşaatlarında yapımı alanında sektöre ilk adımını attı.

1980 yılında Teknik Yapı’yı kuran A. Nazmi Durbakayım, inşaat sektöründe kalite çıtasını hep daha yükseklere taşımayı misyon edindi. Sektörde markalaşmanın öncülüğünü üstlenen A. Nazmi Durbakayım, konut yapına kazandırdığı yaklaşımlarla Teknik Yapı’yı aranan bir marka haline getirmiştir.

Yaklaşık 49 yıllık iş yaşamında birçok başarıya damgasını vuran A. Nazmi Durbakayım, inşaat sektörünün yanı sıra turizm ve hizmet alanlarında da faaliyet gösteren firmaların da kuruculuğunu üstlenmiştir. Bugün A.Nazmi Durbakayım önderliğinde Teknik Yapı Holding çatısı altında toplanmış firmalarda binlerce kişiye istihdam olanağı sağlanmaktadır.

Halen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı olan A. Nazmi Durbakayım, aynı zamanda İstanbul İnşaatçılar Derneği’nin de (İNDER) başkanlığını yapmaktadır. A. Nazmi Durbakayım aynı zamanda TMB, TOBB, TTBAV, GYODER gibi birçok STK’nın üst düzey yönetiminde faal olarak görev yapmaktadır.  Geri