Eyüp AKBAL

FuzulEV
Yönetim Kurulu Başkanı

1966 yılında Konya’da doğan Eyüp Akbal, ilk ve orta öğrenimlerini de bu ilde tamamlamıştır. 

Eyüp Akbal lise öğrenimini İstanbul’un en köklü okullarından olan Vefa Lisesi’nde tamamlamıştır.

Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve İst. İ.Ü İşletme İktisadi mezunu olan Akbal iş hayatına da lisans eğitimi aldığı eczacılık alanında çalışarak başlamıştır.

Eyüp Akbal ve kardeşleri tarafından 1992 yılında kurulan Fuzul Otomotiv Dış Ticaret ve İnşaat A.Ş bugün bir şirketler grubuna dönüşmüş ve bu sayede değişik sektörlerden pek çok kişiye istihdam sağlamaktadır. Fuzul Otomotiv, yıllar içinde paylaşım ekonomisi sistemiyle onbinlerce kişiyi otomobil sahibi yapmıştır. Otomotivde sağlanan büyük başarı; Fuzul Grup’da yeni bir marka olan ‘FuzulEv’in doğmasına sebep olmuştur.

Bugün Fuzul Grup şirketleri çatısı altında FuzulEv’in yanı sıra Akva Sigorta (1996), Fuzul Autocity (1999), Fuzul Yapı (2000), Afiyet Medikal Malzemeleri (2000), Olimpa AVM(2010), Meç Gıda(2010) bulunmaktadır. 

İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Eyüp Akbal gençlik yıllarından beri tam bir kitap kurdudur. Birçok alanda önemli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiş saygın bir iş adamı olan Akbal, aynı zamanda Türkiye Gezginler Kulübü üyesi olarak dünyanın birçok yerini gezip görmüştür.

Türkiye’nin en  geniş ve önemli iş örgütlerinden biri olan MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi dahil olmak üzere Eyüp Akbal pek çok sivil toplum örgütünde de görev almıştır. Halen TGTV (Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı) Başkan Yardımcısı ve İDSB (İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği) Başkanlık görevlerini yürütmektedir.

Eyüp Akbal, Türkiye’de özellikle çalışan kesimin rahat, ev ve otomobil sahibi olması konusunda önemli projeler gerçekleştirmiştir. Akbal’ın öncülüğünde Fuzul Grup markaları, özellikle sabit gelirle çalışanlara, uygun koşullu, faizsiz, kolay ve eşit ödeme koşullarına sahip sistemle gayrimenkul ve otomobil sahibi yapmıştır.

FuzulEv ve Otomotiv, Türkiye’deki pek çok kişinin hayallerine mümkün olan en kısa sürede kavuşmasına ortak olmuş, toplumdaki yardımlaşma kültürünün yeniden canlanmasını sağlamışlardır.

FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı olan Eyüp Akbal vizyon sahibi bir iş adamı olarak grup şirketleri için ileriye yönelik stratejiler geliştirmeye, yeni projeleri hayata geçirmeye, değişen ekonomik dinamikler çerçevesinde Fuzul Grup şirketlerine yeni markalar katmaya ve şirket değerini arttırmaya devam etmektedir.  ⇐Geri